گوشه‌اي از رازهاي پنهان بيت‌الزهرا(س)

| معراج | 0000-00-00 00:00:00 | بازدید: 673 |

از چندين قرن قبل بر قفل اين درب شعري به عربي نوشته شده كه متن آن چنين است:
«هو الحبيب الذي ترجي شفاعته لكل هولٍ من الأهوال مقتحم»
او (پيامبر اكرم) دوستي است كه در همه پيشامدها و حوادث ناگوار اميد شفاعت از او مي رود.
چنانچه در منابع اينترنتي نوشته شده "اين شعر توسط شاعر اهل تسنن قرن هفتم هجري «البوصيري» و در وصف پيامبر اعظم حضرت محمد(ص) سروده شده است ".اما كسي نمي‌دانست كه بر پشت اين قفل در چه نوشته شده است؟امروز اين رازها پنهان آشكار شده است.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، در كنار مرقد شريف پيامبر اكرم (ص) خانهٔ حضرت زهرا (س) قرار دارد كه در اين خانه رازهاي ناگفته فراواني پنهان است. شيعيان با حضور در حرم نبوي به زيارت اين خانه مي‌روند تا در جوار بيت ام ابيها دعا و نماز خوانده و با درس هاي تاريخ صدر اسلام بيشتر آشنا شوند.

گرچه خانه حضرت زهرا(سلام‌الله عليها) را در مدينه منوره قفل زده‌اند، اما همان «قفل» در بسته هم اين رازها را در دل خود نگهداشته است و با خواندن شعري كه بر روي آن قفل نوشته‌اند، مي‌توان گوشه‌اي از اين رازها را دريافت.

به تازگي يكي از مديران كاروان‌هاي زائران ايراني به نام آقاي «محسن شهرابي» موفق شده بود كه از پشت قفل در خانه حضرت زهرا تصوير بردار كه اين تصوير رازها پشت قفل در را نيز بازگو مي‌كند. در پشت اين قفل اين مصرع «حاشاه أن يحرم الراجي مكارمه ... أو يرجع الجار منه غير محترم» حك شده است. كه ترجمه آن مي‌شود «از او(پيامبراكرم) به دور است كه محروم كند كسي را كه به كرامات و بزرگواري‌هاي او اميد بسته است.»
اين نوشته و تصوير بسياري را به تعجب واداشته است ، حتي در كتاب‌هاي تاريخي مطلبي در اين خصوص به ميان نيامده است و تنها در كتاب آقاي رسول جعفريان نوشته شده بود كه روي و پشت قفل در نوشته شده است«هو الحبيب الذي ترجي شفاعته لكل هولٍ من الأهوال مقتحم» «او (پيامبر اكرم)حبيب خدا است كه شفاعت او مورد اميد است براي هر هول و وحشتي كه انسان به سختي در آن واقع شود.» اما اكنون مشخص شد كه مطلب پشت اين قفل با روي آن متفاوت است.

اين تصوير كه به تازگي به ثبت رسيده است براي نخستين بار از سوي پايگاه اطلاع رساني حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبري منتشر مي‌شود تا در دهه فاطمه و ايام شهادت حضرت زهراي اطهر گوشه‌اي از رازهاي نهفته در خانه آن حضرت را بيشتر بدانيم.

چنانچه در منابع ذكر شده خانه مطهر فاطمه زهرا (س) به ابعاد 16 متر در 15 متر يعني حدود 240 متر مربع است.
در شرايط فعلي از باب جبرئيل كه به مسجد پيامبر (ص) وارد شويد درب بسته اي را مي بينيد كه پيش از تخريب خانه فاطمه زهرا (س) محل درب قديمي خانه بوده است
.

منبع خبر: حج